piątek, 25 grudnia 2015

najpiękniejsze chwile są ulotne i nie kosztują nic.......

 Dziś obudziłam się ze świtaniem wyjrzałam przez okno i ujrzałam piękne chmury. Ubrałam ciepły sweter, zaparzyłam kubek kawy i stanęłam na ganku mojej kamiennicy po to, aby  popatrzeć na momentalnie zmieniające się niebo.

Chmury na niebie zmieniały się dosłownie w jednej chwili, w jednym momencie......zdążyłam uchwycić te ulotne chwile....

Z wiekiem mam coraz większą nostalgię za tym co było. Kiedyś ludzie mieli mniej i byli inni, mam takie wrażenie, że lepsi.
 A dziś większość zepsuta przez czasy, które nadeszły.
Tak jak piękne i ulotne było dzisiejsze niebo, takie jest nasze życie. A my w dzisiejszych czasach za czymś ciągle gonimy, zamartwiamy się i przejmujemy głupotami, kupujemy wszystko co modne, na topie. A czy tak naprawdę to wszystko jest nam potrzebne, żebyśmy byli szczęśliwsi.

Rozmyślam ostatnio nad życiem i dochodzę do wniosku, że tylu smutnych, zgorzkniałych, depresyjnych , narzekających na życie ludzi można spotkać wokół...... ja uciekam po prostu od nich....

 Dla mnie życie składa się z  drobnostek.
Wstając codziennie rano zastanawiam się co mi będzie jeszcze w życiu dane:
ile takich wschodów słońca zobaczę?
ile razy moje policzki będzie smagać mróz, a słońce je grzać?
ile filiżanek kawy czy herbaty zdążę jeszcze wypić i z kim?
ile fajnych książek przeczytam? i filmów zobaczę?
ile ścieżek zdążę jeszcze wydeptać ?

Mam nadzieję, że tych pięknych i ulotnych chwil w moim życiu będzie jeszcze wiele, bo to co piękne nie kosztuje nic i jest na wyciągnięcie ręki. 
 

  

1 komentarz:

  1. Gdy byłam młodsza nie rozumiałam, gdy Rodzicie czy Babcia wzdychali za "dawnymi, dobrymi czasami". A dzisiaj ja robię to samo! Też dochodzę do wniosku, że kiedyś mieliśmy mniej, ale żyło nam się lepiej. Bardziej razem. Dzisiaj każdy wtyka nos w laptopa, smartfona czy tablet, a zapomina o rozmowie z tymi, którzy siedzą naprzeciwko...

    OdpowiedzUsuń