poniedziałek, 27 października 2014

ciasto z mikrofali w 5 minut z bitą śmietaną i owocami

Moje ciasto z mikrofali jest odpowiedzią na reklamę "Łatwe ciacho" pewnej firmy.
Kupiłam gotowy produkt, przetestowałam na sobie i niestety - czuć w nim było substancje dodatkowe. Gotowy produkt oprócz mąki, oleju, substancji spulchniających , kakao, cukru zawiera syrop glukozowy (a przecież w składzie ma już cukier), emulgatory, jajka w proszku i aromaty.
Dziwi mnie jak reklama działa na ludzi, widziałam osoby kupujące gotowy produkt. Poniektórym  się wydaje, że przygotowanie gotowego produktu jest szybsze. Niestety nie. Żeby zrobić ciasto z mikrofali wystarczy mieć tylko półprodukty - mąka, mleko, jajka. proszek do pieczenia, kakao, olej i dżem. Wystarczy połączyć wszystkie składniki, wstawić do mikrofali  i gotowe!
Wiem, ze mikrofala jest niezdrowa (mój Pan ją posiadał na stanie jak się poznaliśmy kilka lat temu i mamy ją do tej pory). Używana jest raczej rzadko (ewentualnie do podgrzania obiadu, żeby było szybciej). Dziś u mnie domowe ciacho z mikrofali. Przepis krążył już w sieci, miałam zapisany w którymś z wielu notatników kulinarnych i przypomniało mi się o nim widząc reklamę gotowego produktu z opakowania. Reklamę zobaczyłam w sieci (telewizji nie mamy, telewizor tak). Myślimy o podłączeniu jej w celu zobaczenia jak manipulują i ogłupiają przez nią ludzi. Ja i mój Pan z wiekiem stajemy się świadomi wielu rzeczy i otaczającego nas świata. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej dla nas. Ale zawsze we wszystkim jest jakiś sens i cel.

 Składniki:
na dwa kubki (u mnie cztery małe filiżanki)
8 łyżeczek mąki pszennej
12 łyżeczek cukru
4 łyżeczki kakao
8 łyżeczek mleka
6 łyżeczek oleju
łyżeczka proszku do pieczenia
4 łyżeczki ulubionego dżemu (u mnie domowej roboty pomarańczowy)

Wykonanie:
Wsypuję do miski mąkę, cukier, proszek do pieczenia, kakao. Dolewam mleko, olej i dodaję dżem. Wszystko dokładnie mieszam do połączenia składników. Rozlewam do filiżanek lub kubków. Wkładam filiżanki lub kubki do mikrofali i nastawiam ją na 3,5 minuty na najwyższą moc. U mnie nie ma wysokości mocy (u tych co mają wysokość mocy na programatorze na mikrofali niech ustawią ją na 750W na 3,5 minuty.

Ja swoje ciastka podałam z bitą śmietaną (ubiłam śmietankę 30%) i owocami - tym razem figi i cząstki pomarańczy.

* połowa proporcji to jedna porcja na jeden kubek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz