wtorek, 7 maja 2013

układ zamknięty

 W końcu udało nam się wygospodarować czas na wyjście na ten seans do kina. Było warto i na pewno nie był to stracony czas.
 "Układ zamknięty" to trzymający w napięciu dramat polityczny, ze świetną grą aktorską. Mistrzowskie role Janusza Gajosa i Kazimierza Kaczora. Świetne role drugoplanowe Przemysła Sadowskiego, Wojciecha Żołądkiewicza, Magdaleny Kumorek.
Przede wszystkim o filmie mogę powiedzieć, że jest - MOCNY, REALISTYCZNY i UDERZAJĄCO PRAWDZIWY.
    "Układ zamknięty" to film opowiadający o tym jak korupcyjny układ prokuratura - urząd skarbowy niszczy przedsiębiorców. Owi przedsiębiorcy podejmują walkę z niesprawiedliwością wymiaru sprawiedliwości. 
Podczas tej walki przedsiębiorcy tracą nie tylko majątek, firmy  ale zdrowie. Poza tym zostało im zakłócone normalne życie Dopiero po latach śledztwa i miesiącach aresztu przedstawiciele państwa (PROKURATURA, URZĘDNICY SKARBOWI) przyznali (a raczej musieli to zrobić), że ci ludzie są niewinni. W tym czasie owi przedstawiciele państwowi pomimo wyrządzonych szkód robili kariery.  To nie żadna  wymyślona historia, w napisach początkowych widz dowiaduje się, że "film oparty jest na autentycznych wydarzeniach".  Najbardziej szokujące w filmie jest to, że wydarzenia przedstawione w filmie miały miejsce w roku 2003 (zaledwie 10 lat wstecz). To nie żaden czas komuny i okresu po nim.  Dlatego tym ciężej jest w to wszystko uwierzyć (żyjemy przecież w państwie prawa i paragrafów).  Widz oglądając film cały czas zadaje sobie pytanie czy ? tak powinien  działać kraj w którym urzędnicy mają za zadanie służyć ludziom, a organa ścigania im pomagać. Co do kwestii finansowych dotyczących filmu ciekawe jest, że
film ten został całkowicie sfinansowany z pieniędzy prywatnych firm i przedsiębiorstw. PISF nie dał na niego żadnych funduszy. Myślę, że jest to film potrzebny bo obnaża patologie jakie panują w państwie. Dla mnie poruszający, zmuszający do myślenia i przerażający.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...