czwartek, 30 czerwca 2016

jarzynowa z młodych warzyw - kwintesencja lata

Lato to czas, kiedy możemy cieszyć się smakiem świeżych warzyw! Jest wiele sposobów gotowania zup jarzynowych. Taka zupa jak moja jest szybka w gotowaniu, chyba dłużej zajmuje samo przygotowanie warzyw na zupę. Zresztą wiadomo, że młode warzywa nie potrzebują długiego czasu gotowania.
Jeszcze jedno - żeby zupa warzywa była idealna warzywa w niej nie powinny być rozgotowane powinny być krótko gotowane, a z drugiej strony im wywar dłużej gotowany nabiera więcej smaku. Najlepiej, aby to pogodzić możemy sobie z połowy porcji warzyw ugotować wywar, przecedzić go i dopiero w wywarze krótko gotować drugą porcję warzyw.
 
Ale gotując zupę dla siebie, nie bawię się za długo, obieram warzywa, zalewam wodą i gotuje, aż będą miękkie, ale nie rozgotowane. Całość na końcu zabielam śmietaną i zajadamy z kromką chleba.
Zupa lekka i wiadomo, że pyszna bo pachnąca latem.

Składniki:
4-5 liści młodej kapusty
garść fasoli szparagowej
pół młodego selera
5 średnich młodych ziemniaków
2 młode marchewki
2 młode pietruszki
zielona część młodego pora
pół kubka kwaśnej śmietany lub śmietana roślinna

Wykonanie:
Ziemniaki obieram, płuczę i kroję w kostkę. Marchewki, pietruszki i selera skrobię, płuczę i kroję w zapałkę. Kapustę płuczę i szatkuję. Pora płuczę i siekam w półplasterki. Z fasoli szparagowej odcinam końcówki i płuczę. Warzywa umieszczam w garnku i zalewam wodą. Gotuję do miękkości i zabielam śmietaną. Podaję z kromką chleba.

 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...