środa, 18 lutego 2015

trucizna z kranu !!!! - czy zdajesz sobie sprawę co pijesz i w czym się kąpiesz ?

Kiedy mnie nie było oprócz remontu w mieszkaniu, wypadu dwa razy w Bieszczady, innych zajęć, sporo czytałam i się uczyłam.
Chciałabym tu pisać nie tylko o książkach, filmie, gotowaniu, ale o wszystkim co jest ciekawe, o tym o czym warto mówić, o rzeczach zapomnianych. Zawsze dużo czytam, jest to nie tylko beletrystyka. Ciekawi mnie wszystko i to jest dla mnie zgubą, na dodatek jeśli coś robię to musi być zrobione dokładnie i perfekcyjnie (albo nie zrobione wcale)
Zmiany z początkiem roku zaczęliśmy od zmian w naszym gospodarstwie domowym. Ja i mój Pan przeraziliśmy się tym co pijemy z naszego kranu i w czym się kąpiemy. Skutkiem tego było kupienie i zamontowanie w naszym mieszkaniu filtra odwróconej osmozy. 
 
A zdajesz sobie sprawę co pijesz  z kranu i w czym się kąpiesz ? Jeśli tak to się cieszą, a jeśli nie dlatego właśnie piszę tego posta. My nie zdawaliśmy sobie sprawy co pijemy i w czym się kąpiemy !!!  Każdy wie, że woda to życie. Każdy także wie jak ważne dla organizmu jest jego nawadnianie. 
Prawie każdy wie jak ważny jest dla organizmu odpowiedni rodzaj wody !!! Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę jaka woda leci z kranu !!!

Jeśli ktoś sam nie docenia znaczenia wody, którą spożywa, to tak jakby świadomie rujnował swoje zdrowie i skracał swoje życie.
doc. dr Michał Tombak
 
Jedyna woda jaką możemy pić to taka którą wytworzymy sami.
Jedynym wyjściem jeśli nie mamy funduszy, jest kupienie tak jak my filtru odwróconej osmozy (taki filtr jest montowany pod zlewem kuchennym). Koszt filtra, który my wybraliśmy to około 600 zł. Dla jednych może się to wydawać mało dla innych dużo.. Ale moim zdaniem na zdrowiu i zdobywaniu wiedzy nie powinno się oszczędzać. Jeśli kogoś stać, ma pieniądze to może sobie zamontować system do filtrowania wody w całym domu (wtedy można pić wodę z każdego kranu). Oczywiście będzie to o wiele większy wydatek w stosunku do filtra montowanego pod zlewem

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego co dzieje się wokół nas.
 Ludzie zgrzewkami kupują wodę mineralną w plastikowych butelkach sprzedawaną dosłownie wszędzie. Większość nie zdaje sobie sprawy, że mają wtedy do czynienia z BIFENOLEM  A.
Powoduje on nadmiar żeńskiego hormonu zarówno u kobiet jak i u mężczyzn (mężczyznom rośnie biust, a kobiety zapadają na raka piersi).

Amerykańskie badania wykazały, że kobiety chore na raka mają pięć razy więcej estrogenu w tkankach piersi niż zdrowe. Badania tkanek i krwi u chorych wykazały, również obecność dużej ilości związków naśladujących estrogeny. Pochodzą one z chemikaliów: pestycydów, detergentów, plastików, spalin i są obecnie najpoważniejszą przyczyną raka. "Gazeta Wyborcza", maj 2006r.
 
Najlepiej nie pić niczego czego sami nie przefiltrowaliśmy. Jeśli podróżujemy najlepiej kupić wodę w szklanych butelkach (nie nabywać niczego w plastiku) !!!
 
Ludzie wiedzą, że w wodzie znajduje się CHLOR i FLUOR. Ale czy zdają sobie sprawę co on powoduje ? Pewnie wiedzą to nieliczni.
 
Fluor był wykorzystywany przez Stalina i Hitlera w gułagach i obozach koncentracyjnych by ludzie byli posłuszni i bezpłodni. Ma on natychmiastowy wpływ na nasz mózg. Chlor to coś co nazywane było gazem chlorowym (w formie gazu Hitler używał go do zabijania Żydów).
I TO ZNAJDUJE SIĘ W WODZIE PITNEJ.
 
My byliśmy w szoku, czytając gdzie był stosowany chlor, fluor i co powoduje. I że my chlor i fluor piliśmy z wodą i w tym się kąpaliśmy.
 
Biorąc prysznic i wychodząc z pod niego, masz zawroty głowy i nudności !!! Myślisz sobie, ze woda była za gorąca. Prysznic otworzył molekuły wody, chlor zmienił się w gaz, wypełnił Twój prysznic i zmienił go w ten sposób w komorę gazową.
Ponadto: W wodzie znajduje się 256 różnych związków chemicznych łącznie z wszystkimi lekami, które są wykorzystywane w leczeniu m.in. psychosomatycznym, psychiatrycznym itd.
Niemal 90% leków, które przyjmujemy jest wydalane z ciała w niezmienionym stanie, zostaje spłukane do kanalizacji i trafia do obiegu wody, ponieważ nikt nie potrafi ich usunąć, wracają do nas ilekroć odkręcimy kran.
Badania ujawniły w berlińskich wodociągach znaczne ilości antybiotyków, ibuprofenu, leków obniżających poziom cholesterolu, hormonów oraz środków stosowanych w chemioterapii.
Brytyjscy naukowcy zmierzyli, ze tylko małą rzeczką płynącą przez Londyn co roku spływa tona aspiryny oraz tona pochodnych morfiny. Alarmujące informacje z Wielkiej Brytanii dotyczyły również odkrycia w wodzie pitnej leku antydepresyjnego o nazwie Prozac. Nikt nie wie jakie mogą być skutki spożywania z wodą śladowych ilości środków przeciwdepresyjnych przez całe populacje, łącznie z kobietami w ciąży i dziećmi.
Obecność antybiotyków w wodzie pitnej budzi szczególny niepokój. Ich występowanie w środowisku może prowadzić do wytworzenia odpornych na nie szczepów bakterii. Niektóre z wykrytych w niej antybiotyków należy do klasy I (antybiotyki stosowane, wtedy gdy inne już nie działają).

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała ostatnio kolejne schorzenie na listę chorób społecznych jest nim niepłodność.
W Polsce pary starające się bezskutecznie o dziecko stanowią 2 % społeczeństwa a, jak alarmują naukowcy, w ciągu najbliższych 10 lat liczba przypadków niepłodności się podwoi. Odpowiedzialne za to są ftalany, substancje chemiczne stosowane powszechnie do nadawania miękkości wszelkim wyrobom z plastiku. Z najnowszych badań wynika, że ftalany są wszechobecne – znajdują się w wodach powierzchniowych, gruntowych, kranowych i studziennych. Chłopcy, których matki miały wysoki poziom ftalanów we krwi, są 90 razy bardziej narażeni na to, że ich narządy płciowe będą zdeformowane i o wiele mniejsze niż prawidłowe. A jeśli już dojdzie do zapłodnienia, to nie wiadomo, jak będzie przebiegać sama ciąża i czy zakończy się porodem. W Polsce dochodzi obecnie do 40 tysięcy poronień rocznie (około 100 poronień dziennie).


Wspomnę jeszcze, że ostatnio coraz częściej stosuje się do transportu wody pitnej plastikowe rury z polichlorku winylu (PCV). Niestety z rur PCV wydzielają się do wody zawarte w nich toksyczne związki ołowiu oraz rakotwórczy polichlorek winylu.

SKUTKI SPOŻYWANIA Z WODĄ PITNĄ NIEBEZPIECZNYCH ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH POJAWIAJĄ SIĘ DOPIERO PO WIELU LATACH, NIEKIEDY W PRZYSZŁYCH POKOLENIACH, DLATEGO NIKT NIE KOJARZY PRZYCZYN TYCH CHORÓB Z JAKOŚCIĄ TEJ WODY.

Dr Leonard Coldwell - To jest najzdrowsza woda do picia
 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...