środa, 6 listopada 2013

MiŁOŚĆ - sugestywny i emocjonalny film o nieuchronności wydarzeń...

       Film ten w zeszłym roku był najgłośniejszy i najbardziej nagradzany. Obiło mi się o uszy wiele pozytywnym o nim opinii. Zabierałam się do obejrzenia go i w końcu jestem już po jego seansie.  Wydawać by się mogło, że nic się  w nim nie dzieje - a jednak kwintesencją filmu są drobne gesty i prawda bazująca  na grze aktorów. Po obejrzeniu filmu  nasuwa mi się wiele pytań na które nie potrafię sobie odpowiedzieć....
     O czym jest film  ?
    Film jest opowieścią o ostatnich dniach życia pary nauczycieli muzyki, starych ludzi, którzy mieszkają w pięknym mieszkaniu w kamiennicy i do samego końca bardzo się kochają.
Aż tu pewnego dnia Ann ulega atakowi który skutkuje tym że ją unieruchamia. Dotychczasowy sposób życia ulega zmianie, nie istnieje... Georges opiekuje się nią z wielkim oddaniem (nie oddaje jej do domu opieki), nie oddaje do szpitala bo obiecuje jej,że tego nie zrobi, gdy już raz z niego wróciła.
     Widz oglądając film zada sobie pytanie jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, jak długo będzie trwać taka egzystencja dwojga ludzi ?  Reżyser odpowiada widzowi na to pytanie !!! Nie będę wszystkiego zdradzać jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć odpowiedź reżysera na pytanie widza jak długo taki stan rzeczy będzie trwać - zachęcam do obejrzenia.

   Film warto obejrzeć bo to niezwykłe doświadczenie dla widza, aktorstwo obojga głównych bohaterów  to po prostu mistrzostwo, a emocje, które przekazują rzadko można spotkać w kinie.


Miłość (Amour) reż. Michael Haneke
Francja, Niemcy, Austria
wykonawcy:
Emanuelle Riva,
Jean-Louis Trintignant,
Isabelle Huppert,
Allexandre Tharaud,
Ramon Agirre,
Rita Blanco,
William Shimell
czas. 127 min.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...